PIAFA Vyškov, z.ú.

Sídlo: Sociálně rehabilitační centrum, Nosálovská 2/53, 682 01 Vyškov
IČ: 49408500
WWW: www.piafa.cz
Email: piafa@piafa.cz

Místo poskytované služby:
Sociálně terapeutická dílna – PIAFA

• Obchůdek Kovárna, Cukrovarská 8 a, 682 01 Vyškov (kontaktní místo a kancelář služby)
• areál Šafářský dvůr, Cukrovarská 479/3a, 682 01 Vyškov
• Sociálně rehabilitační centrum PIAFA, Nosálovská 2/53, 682 01 Vyškov

Provozní doba:
Pondělí 8:00 – 15:00
Úterý 8:00 – 17:00
Středa 8:00 – 17:00
Čtvrtek 8:00 – 15:00
Pátek 8:00 – 12:00 

Statutární zástupce organizace:
Jana Podrápská

Kontaktní osoba:
Mgr. Vendula Vaňková, 734 848 047


Popis služby:

Naše služba poskytuje možnost nácviku pracovních činností a dovedností. Zdokonalujeme pracovní postupy a samostatnost klientů při výkonu práce v nácviku. V dílně pracujeme v kolektivu i individuálně. Trénujeme a pracujeme na zdokonalení a zvýšení odpovědnosti za své jednání a osvojení pravidel a pracovních postupů.

Tyto aktivity realizujeme např. v textilní dílně, keramické dílně, tvořivé a voňavé dílně, ve kterých vyrábíme jednoduché dekorační a užitkové výrobky, jako například tašky, polštáře, drobné textilní hračky, svíčky, mýdla apod. a následně je kompletujeme a balíme. Klientům nabízíme také nácvik drobných údržbářských, zahradnických a pomocných prací ve stáji a v areálu Šafářský dvůr.

Cílová skupina:

Pro osoby ve věku 19 – 64 let zejména z Vyškova a okolí (okres Vyškov).

Službu nabízíme osobám, které jsou v sociálně nepříznivé situaci z důvodu snížené soběstačnosti a které jsou z tohoto důvodu těžce umístitelné na otevřeném a chráněném trhu práce. Uživatelé nepotřebuji pomoc/ péči v rozsahu osobní asistence a jsou rozděleni do dvou skupin:

  • osoby se zdravotním, s mentálním nebo s kombinovaným postižením,
  • osoby s chronickým duševním onemocněním.

Poskytujeme přátelské a tolerantní prostředí, individuální a empatickou podporu pro každého uživatele služby. Nabízíme profesionální přístup k řešení problémů a motivování jak v pracovním tak osobním rozvoji. Seznámíte se s novými lidmi, budete mít možnost rozvíjet své dovednosti a naučíte se nové pracovní postupy. Jednotlivé aktivity přizpůsobujeme dané cílové skupině.