PIAFA Vyškov, z.ú.

Sídlo: areál Šafářský dvůr, Cukrovarská 479/3a, Vyškov, 682 01,
IČ: 49408500
WWW: www.piafa.cz
Email: kovarna@piafa.cz

Místo poskytované služby:
Sociálně terapeutická dílna – PIAFA
Cukrovarská 479/3a, 682 01 Vyškov

Provozní doba:
Pondělí 7:30 – 17:00
Úterý 7:30 – 17:00
Středa 7:30 – 15:30
Čtvrtek 7:30 – 17:00
Pátek 7:30 – 17:00 

Statutární zástupce organizace:
Jana Podrápská

Kontaktní osoba:
Jarmila Březovská, 731 650 731


Popis služby:

Naše služba poskytuje možnost nácviku pracovních činností a dovedností. Zdokonalujeme pracovní postupy a samostatnost klientů při výkonu práce v nácviku. V dílně pracujeme v kolektivu i individuálně. Trénujeme a pracujeme na zdokonalení a zvýšení odpovědnosti za své jednání a osvojení pravidel a pracovních postupů.

Tyto aktivity realizujeme např. v textilní dílně, keramické dílně, tvořivé a voňavé dílně, ve kterých vyrábíme jednoduché dekorační a užitkové výrobky, jako například tašky, polštáře, drobné textilní hračky, svíčky, mýdla a pod. a následně je kompletujeme a balíme. Klientům nabízíme také nácvik drobných údržbářských, zahradnických a pomocných prací ve stáji a v areálu Šafářský dvůr.

Cílová skupina:

Pro osoby ve věku 18 – 64 let z Vyškovska.

Službu nabízíme osobám, které mají sníženou soběstačnost a které jsou z tohoto důvodu těžce umístitelné na otevřeném a chráněném trhu práce:

  • osoby se zdravotním postižením, s mentálním postižením a s kombinovaným postižením,
  • osoby s duševním onemocněním.

Poskytujeme přátelské a tolerantní prostředí, individuální a empatickou podporu pro každého uživatele služby. Nabízíme profesionální přístup k řešení problémů a motivování jak v pracovním tak osobním rozvoji. Seznámíte se s novými lidmi, budete mít možnost rozvíjet své dovednosti a naučíte se nové pracovní postupy. Jednotlivé aktivity přizpůsobujeme dané cílové skupině.