ParaCENTRUM Fenix, z. s.

Sídlo: Netroufalky 787/3, 625 00 Brno
IČ: 26676826
WWW: www.pcfenix.cz
Email: vaculova@pcfenix.cz
Provoz: nepřetržitý

Statutární zástupce organizace:
Mgr. Ladislav Loebe

Kontaktní osoba:
Lucie Vaculová, Dis.
Tel.: 731 639 705
Email: vaculova@pcfenix.cz


Cílová skupina

Služba osobní asistence je poskytována osobám se zdravotním postižením a seniorům, kterým kompenzuje omezení přinášející jejich zdravotní stav či věk.

Popis služby

Služba osobní asistence se snaží pomáhat lidem se zdravotním znevýhodněním a jejich blízkým vyrovnat se se stávající či nově vzniklou situací a vrátit se zpět do aktivního života. Naším mottem je: „Roztáčíme život naplno.“

Služba osobní asistence jde ruku v ruce s ohledem na individualitu a různost potřeb každého klienta a její provoz je nepřetržitý. Službu tak lze čerpat pravidelně, nárazově, každý den nebo dle potřeby. Služba je plánována z týdne na týden. Přejeme si, aby každý klient mohl setrvat ve svém domácím prostředí, žít co nejvíce dle svých představ a zachovat si samostatnost, nezávislost a důstojnost.

Služba je poskytována na území města Brna. Na jiném místě může být poskytována jen
po vzájemné dohodě mezi ParaCENTREM a klientem.

Zajímavé informace pro uživatele

Společníky našich klientů jsou osobní asistenti. Jsou to (ne)obyčejní lidé, kteří mají smysl pro empatii, touhu pomoci potřebným a chuť zažívat nová dobrodružství každý den.

Osobní asistent klientům pomáhá při každodenních činnostech. Stává se prodlouženou rukou a nohou a dopomůže tam, kde již vlastními silami nelze činnost provést.

Osobní asistent pomůže se sebeobsluhou, hygienou, oblékáním a stravováním. Doprovodí klienta k lékaři, na nákup, úřad, za sportem i za kulturou. Vypomůže s chodem domácnosti i při péči o rodinu. Vše ve spolupráci s klientem, ale s ohledem a respektem na jeho individualitu a potřeby. Zkrátka tak, aby se klient cítil dobře a zvládl vše, co potřebuje.